naše škola

naše škola

menu

úvodní stránka
historie školy
kontakty
učitelé
obory
akce + fotogalerie
rozvrhy
poslechněte si
videa
výsledky soutěží
mezinárodní spolupráce
Kolegium hraběte Šporka
ZUŠkoviny
napsali o nás
významní absolventi
ONLINE katalog
napište nám
F. A. Špork
klasifikace
autor stránek

nové fotografie

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Koncert žáků Kateřiny Jirkové a Jana Lorence

Tkadleček: Hádka milence s Neštěstím

Daidalos

Dej!

Lepardessus

RUR?

Asi jsme špatně odbočili...

Prasečinky

Májový koncert
na Kuksu

Koncert ke Dni rodiny

Koncert pro maminky

Absolventský koncert Jiřího Pilaře a výtvarný happening

Absolventský koncert Anny Čepičkové, Julie Mathauserové,Terezy Prokešové a Elišky Svobodové

Klarinetový absolventský koncert

Aprílový koncert

Masopust

Přehlídka dětských recitátorů - školní kolo

Koncert žáků Kateřiny Jirkové 

Třídní koncert Petra Slezáka

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Čtenář na jevišti

České Vánoce

Kytarový betlém Matyáše Brauna
ve Vysokém
nad Jizerou

Fidlovačka

JAZZOMĚŘ 2017

Vyhlášení soutěže
Školní časopis roku 2017

Podzimní koncert

Naše úroda - O smrti vesele

Naše úrodička

Budiž stín!

Theatrum Kuks 2017

MUSICA SPORCKA
v německém Großenhainu

AKADEMIE
„povídejme si“

Muzicírování
ke Dni rodiny

Veselé dopoledne
pro mateřské školky

Absolventské večery

Otesánek

Ubrousku, prostři se!

Musí to bét?

Šlépjej

Štípnutí labutě

Předváděčka dramaťáku

Jak se dělá radost aneb Masopustní ohlédnutí

„Jémine domine, masopust pomine, jémine domine, masopust pryč“!

Únorový koncert

Přehlídka dětských recitátorů - školní kolo

Třídní koncert žáků Markéty Kočí, Romana Horského a Vlastimila Kováře

Novoroční koncert Brass Orchestra

Z odpoledne
pro kamarády
ze ZŠ speciální

Koncert žáků Hany Medkové a Martiny Zemkové

Třídní koncert žáků Jana Lorence

Vánoce u nás

Druhý vánoční koncert

První vánoční koncert

Třídní koncert žáků Kateřiny Jirkové
a Veroniky Leksové

Adventní koncert

Adventní koncert Kytarového betléma Matyáše Brauna
v Hořicích

Naše úroda

Podzimní koncert

Naše úrodička

Podzimní plenér
na Kuksu

Církevní rok
ve výtvarném oboru

AKADEMIE 2016

Promenádní koncert Kytarového betléma Matyáše Brauna
a Miloše Dvořáčka

Rodinný koncert
ke Dni rodiny

Koncert a výstava absolventů

Koncert pro maminky

Tři loutkářské soubory hrály krajanům
v rumunském Banátu

Koncert komorních souborů na Kuksu

Rej čarodějnic
v Braunově Betlémě
u Kuksu

Den pro mateřské školy

Aprílový koncert

Kytarový betlém
na přehlídce východočeských kytarových souborů

Kdes holubičko lítala?, soubor JAKKdo

Pulcinella? Pulcinella!, soubor Barunááá

Dlouhý, Široký
a Bystrozraký, soubor Convivium

O dvanácti měsíčkách, soubor Děvčátko
a slečny

Ušubraná, soubor Děvčátko a slečny

I. Absolventský koncert a výstava

 
 

významní absolventi


Významní absolventi ZUŠ Jaroměř

Věra Binarová studovala hru na housle ve třídě Jaroslava Voňky, na Konzervatoři v Pardubicích hru na violu ve třídě prof. Miloslava Nečesaného a na AMU v Praze ve třídě prof. Jaroslava Motlíka. Své hudební vzdělání si rozšířila na vysoké škole ve Vídni (Hochschule für Musik) u prof. Siegfrieda Fühlinga a profesorky Marie Hlouňové. Běhen studia se zúčastnila interpretačních kurzů v německém Iserlohnu a působila v orchestru Nadace Yehudi Menuhina. Svoje sólové působení zahájila v zahraničí koncertem na festivalu v německém Wiesbadenu 1996. Od roku 1994 je členkou a sólistkou Talichova komorního orchestru, se kterým koncertovala v mnoha evropských zemích. Spolupracovala také se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Koncertní a taneční sál školy. s významnými umělci jako např. Jan Talich ml., Shizuka Ishikava a Pavel Šporcl. Intenzivně se věnuje komorní hře, od roku 1998 byla členkou smyčcového kvarteta Jupiter, pravidelně spolupracuje s komorním souborem Capella Santa Caecilia (uměleckým vedoucím je Ivan Ženatý). Na svých recitálech spolupracuje s klavíristkou Jitkou Čechovou a její repertoár zahrnuje všechna stěžejní díla violové literatury. (text převzat z programu 295. abonentního koncertu KPH) 

Sabina Břeská, jaroměřská rodačka zde studovala ve třídě Jaroslavy Gaberové hru na klavír a na pardubické konzervatoři v Pardubicích ve třídě pani profesorky Jany Mičulkové. V současné době je studentkou Institutu pro umělecká studia Ostravské Univerzity. V tomto roce absolvuje Sabina Břeská roční stáž v Litvě.

Markéta Černá – Kočí pochází z Broumova a od roku 1982 studovala soukromě hru na housle u pana Kulhánka z Rasošek. Na naší škole absolvovala I. a II. cyklus ve třídě Jaroslava Voňky a Věry Binarové. Dále pokračovala ve studiu na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové (aprobace matematika - hudební výchova). Působila jako houslistka v komorního orchestru v Jaroměři. Od roku 1991 řídí chrámový sbor a orchestr u sv. Mikuláše v Jaroměři. 

Nikola Hájková - Prokopová studovala na ZUŠ v Jaroměři zobcovou flétnu ve třídě Miloše Tölga, Danuše Bergerové a Olgy Gaberové a klarinet ve třídě Miloše Tucha. Ve studiu hry na klarinet pokračovala v Hradci Králové u Jiřího Šlégla, na Konzervatoři v Pardubicích u prof. Ludvíka Posekaného a dále pokračovala na JAMU u prof. Spilky v Brně. Kromě toho studovala i v Anglii na University of Leeds. V současné době vyučuje klarinet a zobcovou flétnu na zdejší Základní umělecké škole.

Olga Luštincová se na klarinet učila u Jiřího Tölga a Miloše Tucha. Na Konzervatoř v Teplicích v Čechách byla přijata v roce 1993 a o rok později obsadila v soutěži Concertino Praga páté místo. Studovala na JAMU v Brně u prof. Spilky a působí v dívčí kapele České buchty v Praze. 

Petr Pálka hrál na lesní roh od 8 let ve třídě Jana Holubce a na Konzervatoři v Pardubicích u profesorů Jaroslava Vlasatého, Jiřího Janeby a Otakara Tvrdého. Ve třetím ročníku konzervatoře začal studovat také sólový zpěv a ve čtvrtém ročníku dirigování u prof. Nováka. Založil dětský pěvecký sbor Kajetánek v České Třebové. Od září 1997 vede spolu s manželkou dětský sbor Severáček, který je součástí ZUŠ v Liberci od roku 1994, a pěvecký sbor Ještěd. Se sborem Severáček se v létě 1999 účastnili mezinárodní soutěže sborů v Anglii, kde získali 2. místo z celkového počtu 29 sborů. 

Eduard Paseka hrál od roku 1992 na lesní roh ve třídě Petra Pálky na ZUŠ v Jaroměři a později na pardubické konzervatoři u profesora Otakara Tvrdého. Zpíval v chlapeckém sboru Boni Pueri a vystupoval s dětským sborem Severáček a Bohemia choir.

Jana Nováková - Kovářová studovala na ZUŠ v Jaroměři hru na housle u Jaroslava Voňky a Věry Binarové a na Konzervatoři v Pardubicích u prof. Ladislava Navrátila. Poté ještě krátce studovala na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity - obor hra na housle u prof. Mgr. Vítězslava Kuzníka. Působila jako houslistka komorního orchestru v Jaroměři a členka mezinárodního ekumenického sboru a orchestru, který sdružuje zpěváky a hudebníky z Třebechovic pod Orebem, Budapešti a Drážďan. V současné době je houslistkou a zpěvačkou kůru kostela Nanebevstoupení Páně v Josefově a houslistkou souboru, který se věnuje ranně barokní hudbě. Od roku 1998 vyučuje na ZUŠ v Jaroměři hru na housle, violu a violoncello.

Jiří Pek studoval zpěv u Evy Špryňarové, Noemy Hrbáčkové, Olgy Modráčkové a Kristýny Tázlerové v Jaroměři. Poté pokračoval na pardubické konzervatoři u Mgr. Miloslava Stříteského, obor operní zpěv. Je zpěvákem kapely Lucky band v HK, získal stříbrného Slavíka města HK, vyhrál v TV pořadu Rozjezdy pro hvězdy, patřil mezi 60 nejlepších zpěváků prvního ročníku pořadu Česko hledá superstar, získal 14. místo na celostátní soutěži konzervatoří v kategorii operní zpěv a je sólistou Iuventus Cantans Pardubice.

Radka Prokešová se učila hrát na zobcovou flétnu u Olgy Gaberové, na klavír u Olgy Gaberové a Zdeňka Bergera. Později studovala hru na klavír ve třídě prof. Daškové a zpěv u prof. Marie Vaniakové. Učí na ZŠ Boženy Němcové v Jaroměři a vede dětský sbor Skřivánek.

Petr Slezák studoval hru na pístový trombon u Františka Schejbala a poté u Romana Horského hru na snižcový pozoun. Poté absolvoval na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze.

Jitka Slezáková začala hrou na klavír ve třídě Jaroslavy Gáberové, později studovala na pedagogické fakultě v Hradci Králové u prof. Michala Chrobáka klavír a u prof. Jany Machačové zpěv. Během studií působila v pěveckém sboru Smetana, pracovala v Rádiu OK a byla učitelkou na naší ZUŠ.

Markéta Švábová začala hrou na klavír na LŠU v Kutné Hoře a v Jaroměři ve třídě Jaroslavy Gaberové. Studovala na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Sylvie Hönigové a prof. Pavlíny Smutné, na Umělecko – pedagogické katedře ostravské univerzity u prof. Xenie Hranické. Také působila jako učitelka na ZUŠ v Jaroměři. 

úřední e-deska

číslo účtu

27-0397270227/0100

naše obory

hudební
hudební
výtvarný
výtvarný
literárně dramatický
literárně dramatický

almanach

almanach

výroční zpráva

výroční zpráva