naše škola

naše škola

menu

úvodní stránka
historie školy
kontakty
učitelé
obory
akce + fotogalerie
rozvrhy
poslechněte si
videa
výsledky soutěží
mezinárodní spolupráce
Kolegium hraběte Šporka
ZUŠkoviny
napsali o nás
významní absolventi
ONLINE katalog
napište nám
F. A. Špork
klasifikace
autor stránek

nové fotografie

Koncert smyčcových souborů

Soubor S:P:O:R:C:K:
ve Dvoře Králové
nad Labem

Recitál Alžběty Skořepové

The Georgia College Jazz Band - USA a Big Band hraběte Šporka

Koncert ke Dni rodin

Z absolventského koncertu houslistů

Popcorn v Praze
na HAMU

Jařinec - náš nový festival

Maminko, mámo

Z májového koncertu

Modrovous

Na zdraví!

A co antilopy?

Všech pět mých

2. absolventský večer

1. absolventský večer

Aprílový koncert

Z jarního koncertu houslistů a PHVC

Z třídního koncertu bubeníků Zdeňka Boreckého

Z koledování Big Bandu hraběte Šporka
pro Domov svatého Josefa

Předvánoční Prahou
za Františkem Kupkou

Z vánočního koncertu

Potkali se… aneb Československé Vánoce

Podzimní koncert

Ze slavnostního koncertu k sedmistému výročí obce Holohlavy

Z koncertu žáků Jany Kovářové

Třicetiny Dramaťáku

Naše úrodička

Theatrum Kuks 2018

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Koncert žáků Kateřiny Jirkové a Jana Lorence

Tkadleček: Hádka milence s Neštěstím

Daidalos

Dej!

Lepardessus

RUR?

Asi jsme špatně odbočili...

Prasečinky

Májový koncert
na Kuksu

Koncert ke Dni rodiny

Koncert pro maminky

Absolventský koncert Jiřího Pilaře a výtvarný happening

Absolventský koncert Anny Čepičkové, Julie Mathauserové,Terezy Prokešové a Elišky Svobodové

Klarinetový absolventský koncert

Aprílový koncert

Masopust

Přehlídka dětských recitátorů - školní kolo

Koncert žáků Kateřiny Jirkové 

Třídní koncert Petra Slezáka

Koncert žáků Lukáše Grygerka a Vlastimila Kováře

Čtenář na jevišti

České Vánoce

Kytarový betlém Matyáše Brauna
ve Vysokém
nad Jizerou

Fidlovačka

JAZZOMĚŘ 2017

Vyhlášení soutěže
Školní časopis roku 2017

Podzimní koncert

Naše úroda - O smrti vesele

Naše úrodička

Budiž stín!
 

učiteléHolasová Jaroslava
dramatický obor, přípravná hudebně – pohybová výchova

motto : 
„Dramatická výchova neutváří jen nadané herce… Každá prodavačka, úředník, řidič autobusu, průvodčí, policista, učitelka, politik i rodič jsou svým způsobem „herci“ a měli by umět mluvit a jednat s druhými.“
Jarka Holasová je učitelkou literárně-dramatického oboru v ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř. LDO ve škole v září 1988 zakládala. Zároveň hraje loutkové pohádky podle klasických autorů v mateřských školách. Loutkové divadlo jako prostředek přístupu k dětem objevila při studiu v pedagogické třídě na Gymnáziu v Náchodě. Učitelské vzdělání získala na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Absolvovala Lidovou konzervatoř při loutkovém divadle Drak v Hradci Králové v ročníku Jana Dvořáka a Karla Šefrny. 
V roce 1990 ukončila studium loutkářství pro pedagogy na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze ve třídě Jany Altmanové. 
Je členkou Odborné rady pro loutkové divadlo NIPOS-ARTAMA a organizačně se podílí na regionálním vzdělávání amatérských divadelníků v rámci Impulsu Hradec Králové, jako lektorka praktických dílen spolupracovala s různými organizátory dalšího vzdělávání pedagogů v Česku a ve Slovinsku.
Je členkou Sdružení pro podporu tradic východočeského loutkářství a Volného sdružení východočeských divadelníků. 
Na národní Přehlídce divadla jednoho herce 2005 v Kaznějově získala Cenu za bezprostřední herecký projev a výtvarné ztvárnění pohádky „Hrnečku vař!“. Ve stejném roce, na celostátní 54. Loutkářské Chrudimi, jí byla udělena Cena za interpretaci klasické pohádky „Hrnečku vař!“. V roce 2007 v Kaznějově dostala Cenu za autorskou a interpretační kreativitu v pohádkách „O vlkovi“ a „O slepičce“. Na 57. Loutkářské Chrudimi v roce 2008 byla její práce oceněna Cenou za tvořivou pedagogickou práci v inscenacích ZUŠ Jaroměř. 
Pod jejím pedagogickým vedením se školní loutkářské soubory pravidelně účastní krajských přehlídek dětského, loutkového a studentského divadla. Jejich inscenace byly několikrát oceněny na národních přehlídkách Loutkářská Chrudim, Šrámkův Písek, Mladá scéna Ústí nad Orlicí a Wolkrův Prostějov („O muži, který počítal šišky“, „Chudý a veselý“, „Osudové kolo“, „Ve dvě na hruškách II“, „Lípa“, „O třech přadlenách“, „Darrell Standing“, „Pohádka o veliké řepě“, „Hotel“, „Lakomá Barka“, „Tygr Thomase Tracyho“, „Kázání děvčátkům a slečnám“, „Kráska v dřevě spící“, „Substrát“, „Byl jeden dědeček za dveřmi“, „O šmolíčkovi“, „Kdes holubičko lítala“, „Ušubraná“, „Musí to bét?“, Šlépjej“, „Prasečinky“, „RUR?“, „Asi jsme špatně odbočili…“). Inscenace „Ve dvě na hruškách II“, „Pohádka o veliké řepě“, „Hotel“ a „O šmolíčkovi“ (2015), „Ušubraná“ a „Kdes holubičko lítala“ (2016), „Musí to bét?“ , „Šlépjej“ (2017) a „Asi jsme špatně odbočili…“ (2018) se hrály na Jiráskově Hronově, celostátní mezidruhové přehlídce amatérského divadla v hlavním programu, „Tygr Thomase Tracyho“ v programu doplňkovém. Inscenace „Osudové kolo“ (2009), „Tygr Thomase Tracyho“ (2013), „Kázání děvčátkům a slečnám (2014) a „O šmolíčkovi“ (2015) byly pozvány do programu Přeletu nad loutkářským hnízdem, oborové přehlídky nejlepších a nejinspirativnějších inscenací profesionálních a amatérských loutkářů v divadle Minor v Praze. Soubor jednoho herce Jakuba Maksymova hrál svou Inscenaci „Ve dvě na hruškách II.“ (2009) na festivalu Next wave v Praze a byl pozván do programu mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel Spectaculo interesse v Divadle loutek v Ostravě.
Inscenace „Císařovy nové šaty“ byla v ústředním kole soutěžní přehlídky LDO ZUŠ v Litvínově v roce 2013 oceněna Zlatým pásmem a pozvána do programu festivalu DVD DAMU. Do programu této přehlídky, kterou organizuje Katedra tvořivé dramatiky DAMU v Praze, byla pozvána i inscenace „O šmolíčkovi“.
Žáci a studenti hráli své loutkové inscenace na Slovensku, ve Slovinsku, v Albánii a naposled pro v rumunském Banátu.
V roce 2012 byla Jarce Holasové udělena Cena za rozvoj mladého východočeského loutkářství, v roce 2018 potom Cena za inspirativní vedení současné divadelní generace. 

„Pokaždé, když píši zprávu o úspěchu svých žáků-Vašich dětí, milí rodičové, říkám si, že je to takové chlubení a přemítám, jestli se to hodí a že bychom měli skromně a pokorně mlčet. Měli. Ale jak mám poděkovat mým žákům-Vašim dětem za hodiny navíc, za poctivou práci a hledání a trápení se, když nápad nepřichází nebo když ten svůj úžasný musí třeba opustit? Věřte, není to jednoduché a nejde to samo. Učíme se, jsme přece škola a nechceme usnout…na vavřínech. A tak začíná nový školní rok, začínáme opět od nuly a já potřebuji poděkovat za minulou práci, invenci a energii všem Káťám a Monikám a Editám a Matějům a Jeníkům a Bárám a Aničkám a Martinům a Lenkám a Karolínám a Ondrům…všechny je nemůžu vyjmenovat… a jejich rodičům. Jsem učitel-pedagog-průvodce na cestě hledání a nalézání, na cestě tvůrčí radosti i slz, úspěchu i neúspěchu…věřte, cesta to není vůbec lehká a rovná a já stále doufám, že někam vede.
                                                                                                    Vaše Jarka Holasová, uč. LDO

psáno pro Jaroměřský Zpravodaj

http://www.loutkar.eu/index.php?id=1879

http://www.amaterskedivadlo.cz/main.php?data=osobnost&id=6947


 

úřední e-deska

číslo účtu

27-0397270227/0100

naše obory

hudební
hudební
výtvarný
výtvarný
literárně dramatický
literárně dramatický

almanach

almanach

výroční zpráva

výroční zpráva