Brunner Martin

Martin Brunner účinkuje a účinkoval v souborech Ventil Duo, se kterým se zúčastnil řady československých jazzových festivalů a získal na nich spolu s kolegou Jiřím Vyšohlídem ocenění – 1. místo“ Zlaté vřídlo“ v Karlových Varech na Československém jazzovém festivalu nebo Zvláštní cenu na festivalu uměleckých agentur v Ústí nad Labem, cenu za dramaturgii v Přerově a řadu ocenění dalších. Je zakládajícím členem Orchestru Kontraband Milan Svobody, jehož založení iniciova1. Tento profesionální orchestr působí od roku 1986 dodnes. Kontraband je společnost 18. hudebníků – sólistů, vesměs osobností moderní české jazzové scény. Tento originální big band se formoval koncem osmdesátých let během letních jazzových dílen ve Frýdlantě, kde Svoboda působil jako lektor, a po úspěšných vystoupeních na mezinárodním festivalu v Karlových Varech 1988 (Grand Prix) a festivalu big bandů v Dortmundu následující rok (první cena) se definitivně etabloval na naší i mezinárodní hudební scéně. Velký ohlas měly jeho koncerty na festivalech v Německu (Nürnberg, Viersen, Mannheim, Heilbronn, Göttingen, Saarbrücken, Ingolstadt, Trier, Regensburg, Dieseldorf), v Rakousku (Vídeň, Wiesen, St. Ingbert), ve Francii (Mulhouse, Pau, Metz), v Polsku (Krakow, Wroclaw), v Belgii (Gaume Jazz Festival) a na všech významných festivalech v Čechách a na Slovensku. Několik jeho koncertů také odvysílaly televizní společnosti (EBU, WDR, BR 3, CT). Jednotliví členové orchestru se uplatňují jako vyhledávaní studioví hráči, spolupracují s dalšími známými skupinami a řada z nich vede své vlastní soubory. Přibližně sedm let hrál Brunner v pražské jazzové kapele Jazz Fragment, se kterou také natočil album Anaconda.
S rockovou skupinou Spektrum hrál s přestávkami přes deset let. Dalšími zajímavými soubory, které Brunner spoluzaložil jsou Znamení dechu – /Bronzové vřídlo na mezinárodním jazzovém festivalu v Karlových Varech/ a Nezávislé sdružení volné improvizace s Leonou Machálkovou a Lubomírem Holzerem. Ve své mnohaleté hudební praxi na nejrůznějších pódiích festivalů a klubů v nejrůznějších hudebních sestavách hrál s Karlem Velebným, Rudolfem Daškem, Jiřím Stivínem, Janou Koubkovou, Mirkou Křivánkovou, Leonou Machálkovou, Janem Spáleným a jeho Amatérským sdružením profesionálních hudebníků, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Bratry Tesaříky, Danielem Hůlkou, Michalem Pavlíčkem, Michalem Gerou, polským saxofonistou Januszem Muniakem, rakouským saxofonistou Sigi Finkelem, Zdeňkem Fišerem, Jaromírem Helešicem (v kapele Baobab a v duu) a mnoha dalšími. Je vyhledávaným „vernisážovým“ specialistou jak sólo tak v komorních seskupeních. Účinkoval na vernisážích výtvarníků Renčína, Suchánka, Lamra, Slívy, Roučky a spousty dalších.
Počátkem devadesátých let inicioval vznik jazzového festivalu Jazz Goes to Town v Hradci Králové, který organizoval a dělal mu výhradního dramaturga v letech 1995 – 2004. Po dvouleté pauze pokračoval jako ředitel festivalu, dramaturg a organizátor až do jeho 20. ročníku. V Českém rozhlase v Praze pravidelně natáčí vlastní pořad Jazzotéka. 

V současnosti hraje převážně v duu s kytaristou Jaroslavem Šindlerem.

Brunner hraje na albech: 
Ventil duo Ventil Duo Panton
Jazz Fragment Anakonda Panton
Kontraband Jen tak dál Panton
Kontraband Vánoční písně a koledy Lotos
Kontraband Live At Viersen P&J Music
Kontraband Family Lotos
Kontraband Goes To Town P&J Music
Prague Big Band At Lucerna Hall Lotos
Spectrum It´ s Only Rock And Roll Forst Records
Brunner / Šindler Old Way BrrRec 
Brunner / Šindler Live At Jazz Goes To Town BrrRec

V současnosti je připravováno sólové flétnové album Vernissage ve spolupráci se slovenským vydavatelstvím Hevhetia.