Komorní sbor BEL CANTO

Všechno začalo o Vánocích 2001, kdy se ve třídě paní učitelky Kristýny Brzkové, na hodinách komorního zpěvu, začaly učit vícehlasé koledy a vánoční písně. Jejich instrumentální doprovod byl svěřen flétnovému souboru ze třídy Martiny Zemkové. Tato spolupráce se zpěváčkům tak zalíbila, že pokračovala dále a nacvičovala se jedna skladba za druhou. Zpočátku tvořilo sboreček jen 9 děvčat. Všechny vystupovaly pod názvem Komorní sbor ZUŠ Jaroměř.
Dnes tvoří sbor 18 členů: Romana Bauerová, Veronika Borůvková, Pavlína Havlová, Markéta Hofmanová, Kristýna Hušková, Michaela Chreňová, Nikola Chreňová, Petra Janečková, Natálie Jarkovská, Aneta Kočová, Jan Pavlista, Šárka Pádrová, Filip Petira, Pavlína Rejchrtová, Karolína Rolečková, Josef Sedláček, Monika Šintálová a Valešová Daniela.
Ve školním roce 2005/2006 jsme se rozhodli pro název komorní sbor BEL CANTO, což znamená v překladu „krásný zpěv“. Dnes působí tento sbor již šestým rokem a ve svém repertoáru má lidové písně, skladby renesanční, barokní, spirituály a mnohé vánoční koledy. Společně s flétnovým souborem MUSICA PER LEGNI vystupuje na vernisážích, rautech, samostatných koncertech, kulturních akcích města Jaroměře a Dvora Králové nad Labem.