Blue Skies Jazz Band

Orchestr vznikl v září 2019 a jeho úkolem je nabídnout žákům ZUŠ hudební příležitost v oblasti swingového a jazzového žánru.
Orchestr se vyvíjí, a v podstatě roste i s žáky – tak jak se zlepšují žáci, mění se i náročnost repertoáru, který je tzv. „šitý na míru“ – tedy je přizpůsoben úrovni žáků, aby jej zvládli nacvičit.
Má dát hudební příležitost všem lehce pokročilým trumpetistům, trombonistům, saxofonistům i některým žákům z tzv. rytmické sekce orchestru (klavíristé, kytaristé, baskytaristé a bicisté) najít hudební vyžití i v žánrech tradičního jazzu, swingu, popřípadě i rockového, jazzrockového a filmového žánru.
V současné době je soubor „v začátcích“ – tzn., že lehce pokročilí žáci se seznamují s interpretací nových hudebních stylů a postupně se soubor rozrůstá o nové a nové členy.
Orchestr je veden pod vedením pedagoga Petr Slezáka, který se aktivně věnuje interpretaci jazzového žánru, aranžování skladeb a dirigování orchestru.
V současné době orchestr secvičuje skladby, jako je například „Odpolední káva“, „Šlágr“ od skladatele Milana Svobody nebo píseň „Tuxedo Junction“ v její elementární verzi.
V tuto chvíli přijímáme v první řadě nové zájemce o hru na saxofon v orchestru, dále pak i trumpetisty, popř. baskytaristy, klavíristy a kytaristy.