Brass Orchestra

Brass Orchestra vznikl v roce 1995. Jeho řízením byl pověřen učitel žesťových nástrojů František Schejbal, pro své dlouholeté zkušenosti trumpetisty Velkého dechového orchestru v Hradci Králové. K prvnímu
vystoupení došlo v roce 1996 na Školní akademii v Městském divadle v Jaroměři. V té době zde působilo pouze osm hráčů. Repertoár tvoří skladby dechové, koncertní, muzikálové a filmová hudba.
V roce 2006 a 2007 došlo ke změnám v metodice i organizaci orchestru.
Do činnosti a působení se zapojili učitelé dechových nástrojů. Začaly probíhat dělené zkoušky po jednotlivých nástrojových sekcích tak, aby došlo k maximálnímu zlepšení, jak po technické stránce, tak i celkového zvukového projevu.
Od září školního roku 2009-2010 převzal dirigentskou taktovku učitel žesťových nástrojů Roman Horský.
S orchestrem navázaly spolupráci jaroměřské mažoretky při DDM Klíč vedené paní Veselkovou. Proběhla již tři společná úspěšná vystoupení. Ve spolupráci můžeme nadále pokračovat.
Naším letošním úkolem je nacvičit několik nových skladeb. Založili jsme tradici promenádních koncertů v lázních Velichovky, které jsou velmi oblíbené u lázeňských hostů. Navázali jsme na spolupráci s partnerským polským městem Ziebice, kde jsme si zahráli koncert. Také v letošním školním roce opět chystáme v jaroměřském divadle Novoroční koncert. Procvičujeme hraní v pochodové sestavě, které nás čeká na jaře v ulicích Jaroměře. Náš repertoár je pestrý a různorodý, od klasických pochodů, polek, přes hudbu filmovou až po populární písně známých kapel.

V orchestru nyní působí 23 hráčů.

V letošním školním roce 2019-2020 hraje Brass Orchestra v tomto obsazení
flétna: Tereza Vaňková, Šárka Němcová, Ema Žárská, Agáta Hýblová
klarinet: Eliška Rukavičková, Hana Hrušková, Adéla Šimková, Denisa Bačová, Jana Čermáková, Yevheniy Herevych, Julie Horká
trubka: Jan Petira, Matyáš Fejt
křídlovka: Nikodém Kratochvíl
baskřídlovka: Vojtěch Kopecký
baryton: Jan Kočí
alt sax: Evelína Polanská
tenor sax: Adam Holda
baryton sax: Tereza Němcová
pozoun: Michal Vopinka
baskytara: Filip Petira
bicí: Sebastian Khol, František Čermák