Brass Orchestra

Brass Orchestra vznikl v roce 1995. Jeho řízením byl pověřen učitel žesťových nástrojů František Schejbal, pro své dlouholeté zkušenosti trumpetisty Velkého dechového orchestru v Hradci Králové.

Brass Orchestra

K prvnímu vystoupení došlo v roce 1996 na Školní akademii v Městském divadle v Jaroměři. V té době zde působilo pouze osm hráčů. Repertoár tehdy tvořily skladby dechové, koncertní a muzikálové.
V roce 2006 a 2007 došlo ke změnám v metodice i organizaci orchestru.
Do činnosti a působení se zapojili učitelé dechových nástrojů. Začaly probíhat dělené zkoušky po jednotlivých nástrojových sekcích tak, aby došlo k maximálnímu zlepšení, jak po technické stránce, tak i celkového zvukového projevu.

Od září školního roku 2009-2010 převzal dirigentskou taktovku učitel žesťových nástrojů Roman Horský.

V letošním školním roce nás čeká lednový koncert v jaroměřském divadle. Na jaře budeme na stadionu procvičovat hraní v pochodové sestavě, které nás čeká v červnu v ulicích Jaroměře v rámci akce ZUŠ – OPEN. Na konci školního roku si zahrajeme na starém koupališti na Úpě. Náš repertoár je pestrý a různorodý, od klasických pochodů, polek, přes hudbu filmovou až po populární písně známých kapel. V orchestru nyní působí okolo dvaceti hráčů.