Soubor Convivium, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř: Viktorka

Inscenace inspirovaná příběhem Viktorky z Babičky a korespondencí Boženy Němcové. První verze vznikala pro Boženu v kulatém výročním a pro nás prvním covidovém roce bez času na ověřování, po obnovené premiéře na Šrámkově Sobotce 2021 ji můžete vidět o něco dál…
„Já pocítila v životě mnoho bolesti, trpkých klamů, byla jsem na pokraji zoufalství – avšak navzdor tomu neztratila jsem důvěru a lásku k lidem!“ (H. Jurenkovi, koncem roku 1854)
dramaturgie: Jarka Holasová a Jan Trč
režie: Jarka Holasová a soubor
hrají: Karolína Novotná, Jan Kosejk, Jan Trč, Kamila Šourková, Tereza Prokešová a Veronika Brožková
Soubor Convivium má v letošním školním roce už jen dva regulérní členy. Zbytek souboru tvoří bývalé studentky a Jan Trč ze Sobotky, respektive z Mladé Boleslavi, vlastně už z Prahy. V různém obsazení jste mohli soubor zahlédnout v minulých letech s inscenacemi „Erben 1862“ a „Hra o duši“ na Loutkářské Chrudimi, Jiráskově Hronově a Přeletu nad loutkářským hnízdem.
Na přehlídce Audimafor byl soubor odbornou porotou oceněn doporučením do národních kol přehlídek Wolkrův Prostějov, Šrámkův Písek a Mladá scéna a Karolína Novotná Cenou za herecký výkon-za hlubinně autentické rozkrytí duše a života Boženy Němcové.
foto: Michal Kňava