Medková Hana

Narodila jsem se 27. 2. 1980 v Hradci Králové, kde jsem také vystudovala střední podnikatelskou školu. Hře na kytaru se věnuji od svých devíti let, kdy jsem začala navštěvovat Základní uměleckou školu Na Střezině v Hradci Králové.V tomto období jsem také získávala své první zkušenosti ve hře v souboru. Byla jsem členem kytarového kvarteta, s kterým jsme dosahovali významných úspěchů na kytarových soutěžích ZUŠ. Na Střezině jsem absolvovala dva cykly pod vedením uč. Aleny Bauerové a Rostislava Coufala, který mě úspěšně připravil k přijímacím zkouškám na konzervatoř v Pardubicích.

V Pardubicích pokračovala moje další hudební dráha v oboru klasické kytary, na kterou velmi ráda vzpomínám. Pod vedením prof. Miloše Šíra jsem na konzervatoři strávila šest krásných, velmi přínosných let a v roce 2006 úspěšně absolvovala.

Pedagogické praxi se věnuji od roku 1999, kdy jsem ještě jako studentka konzervatoře nastoupila jako učitelka hry na kytaru na Základní uměleckou školu v Třebechovicích pod Orebem. O rok později jsem si přibrala částečný úvazek na Základní umělecké škole v Jaroměři, kde působím dodnes.

Velmi ráda navštěvuji prázdninové kytarové kurzy v Mikulově, které jsou pro mě velkou inspirací a motivací ke hře. Několik let jsem působila jako člen souboru Bohemia guitar orchestra, se kterým jsme absolvovali velké množství koncertů po celé České republice, včetně koncertů na kytarových festivalech a soutěžích. K mým velkým zálibám vždy také patřila předvýchova štěňat labradorského retrívra od o. p. s. Pomocné tlapky, která se zabývá výcvikem asistenčních psů pro tělesně postižené občany. Takových šikovných pejsků jsme s manželem vychovali hned několik, avšak po narození dcer Lucinky a Simonky jsme se zaměřili na výchovu miminek dvounohých :-). Rádi bychom se ale v budoucnosti této smysluplné činnosti, jakou výchova „pomáhajících“ pejsků je, opět věnovali.